Aktualności - Prudnik

DZIEŃ ZIEMI

30.03.2007
0 0 1 0
Prudnik

Dzień Ziemi to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Korzenie Dnia Ziemi wiążą się z obserwacją przesilenia letniego, co wiąże się z okazją do wykorzystania sprzyjającej aury, która ma ułatwić zorganizowanie udanych imprez masowych.

Dla naszego pięknego statku kosmicznego, Ziemi mogą nadejść wyłącznie Dni Ziemi pełne pokoju i dające radość, podczas kiedy nasz pojazd kręci się oraz krąży w mroźnej przestrzeni ze swoim ciepłym i delikatnym ładunkiem ożywionej natury.
--Sekretarz generalny ONZ U Thant
21 marca roku 1971.

Szanowni Państwo,
Już po raz osiemnasty mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Dniu Ziemi. Długo zastanawialiśmy się i dyskutowaliśmy nad hasłem tegorocznego święta. Spośród wielu ważnych problemów dotyczących ochrony środowiska, wybraliśmy ten, który naszym zdaniem trapi wielu Polaków - problem odpadów. Jak segregować śmieci, dlaczego należy to robić, co robić z kłopotliwymi śmieciami, jak bezpiecznie pozbyć się zepsutych urządzeń RTV, AGD czy sprzętu komputerowego?
Problematyka recyklingu dominować będzie podczas festynu Dnia Ziemi, gdzie w ciągu całego dnia prowadzone będą punkty i kampanie informacyjne, akcje pozarządowych organizacji ekologicznych i liczne warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej. Swoją działalność zaprezentują także Leśne Kompleksy Promocyjne, parki krajobrazowe Mazowsza ale też indywidualni rolnicy ekologiczni. Dla najmłodszych przygotujemy liczne bezpłatne warsztaty ekologiczne, edukacyjne, artystyczne i sprawnościowe.

W tym roku święto będzie przebiegać pod hasłem "Ziemia odzyskana"

Festyn poprzedzą konkursy - ogłoszony po raz szósty konkurs na Człowieka Roku 2006 Polskiej Ekologii, konkurs na "Mazowiecką Gminę Przyjazną Odzyskowi" oraz fotograficzny "Parki Narodowe".

Wszystkich Państwa z całej Polski, szczególnie organizatorów regionalnych obchodów Dnia Ziemi zachęcam do przysyłania informacji o organizowanym przez Was święcie - zamieścimy je na naszej stronie.
Grażyna Hodun
Koordynator Obchodów Dnia Ziemi


Autor: Zarząd Fundacji

Filmy

Video