Aktualności - Prudnik

NAGRODA INDYWIDUALNA DLA JERZEGO STUHRA ZA SCENARIUSZ DO FILMU KOROWÓD

24.09.2007
0 0 0 0
Prudnik

Werdykt Jury XXXII. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Jury XXXII. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w składzie:

Przewodniczący:
Janusz Majewski

Członkowie:
Andrzej Bartkowiak
Stefan Chwin
Jerzy Gruza
Piotr Fudakowski
Dorota Ignaczak
Małgorzata Zajączkowska


na posiedzeniu w dniu 21 września 2007 roku przyznało następujące nagrody:

1. Wielką Nagrodę XXXII. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych „Złote Lwy" dla najlepszego filmu: filmowi „Sztuczki" w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego w wysokości 50.000 zł

oraz

1. Wielką Nagrodę XXXII. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych „Złote Lwy" dla producenta najlepszego filmu - Andrzejowi Jakimowskiemu.

2. Nagrodę Specjalną Jury przyznało filmom:„Ogród Luizy"
w reżyserii Macieja Wojtyszki w wysokości 15.000 zł i „U Pana Boga w ogródku" w reżyserii Jacka Bromskiego w wysokości 15.000 zł.

3. Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich za twórcze przedstawienie współczesności Jury przyznało filmowi „Aleja Gówniarzy" w reżyserii Piotra Szczepańskiego w wysokości 20.000 zł. Nagrodę wręczy Prezes Jacek Bromski.

4. Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni za debiut aktorski Jury przyznało Joannie Kulig za rolę w filmie „Środa, czwartek rano" w reżyserii Grzegorza Packa w wysokości 10.000 zł.

5. Nagrody Indywidualne:

Za reżyserię filmu „Wszystko będzie dobrze" - Tomasz Wiszniewski w wysokości 20.000 zł.
Za scenariusz filmu „Korowód" - Jerzy Stuhr w wysokości 20.000 zł.
Za debiut reżyserski „Rezerwat" - Łukasz Palkowski w wysokości 20.000 zł - fundator nagrody PTK Centertel operator Orange.
Za rolę kobiecą w filmie „Pora umierać" - Danuta Szaflarska w wysokości 15.000 zł.
Za rolę męską w filmach „Wszystko będzie dobrze" i „Świadek koronny" - Robert Więckiewicz w wysokości 15.000 zł.
Za zdjęcia do filmu „Sztuczki" - Adam Bajerski w wysokości 15.000 zł.
Za muzykę do filmu „Wszystko będzie dobrze" - Michał Lorenc w wysokości 15.000 zł.
Za scenografię do filmu „Jutro idziemy do kina" - Magdalena Dipont w wysokości 15.000 zł.
Za drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Rezerwat" - Sonia Bohosiewicz w wysokości 12.000 zł.
Za drugoplanową rolę męską w filmie „Benek" - Zbigniew Stryj w wysokości 12.000 zł.
Za dźwięk w filmie „Pora umierać" - Marcin Kasiński, Kacper Habisiak i Michał Pajdiak w wysokości 12.000 zł.
Za montaż filmu „Rezerwat" - Paweł Witecki w wysokości 12.000 zł.
Za kostiumy do filmu „Jutro idziemy do kina" - Magdalena Biedrzycka i Andrzej Szenajch w wysokości 12.000 zł.

6. Jury przyznało nagrodę: Julii Pietrusze za rolę w filmie „Jutro idziemy do kina" w wysokości 6.000 zł i Marcinowi Dorocińskiemu za rolę w filmie „Ogród Luizy" w wysokości 6.000 zł.



Źródło:
http://www.festiwalfilmow.pl/node/17983


Autor: Zarząd Fundacji