Aktualności - Prudnik

PAPIEŻ BENEDYKT XVI KOŃCZY 80 LAT

16.04.2007
0 0 0 0
Prudnik

Msza na Placu świętego Piotra z udziałem 50. tysięcy wiernych oraz oficjalnych gości, reprezentujących wiele krajów świata, zainaugurowała wczoraj dwudniowe obchody 80. urodzin Benedykta XVI, przypadających 16 kwietnia.

Dziś papież podejmie obiadem wszystkich obecnych w Rzymie kardynałów i wysłucha dedykowanego mu koncertu w watykańskiej Auli Pawła VI.

Urodzinowe obchody są tym bardziej podniosłe, że zbiegają się z drugą rocznicą wyboru papieża przypadającą w czwartek 19 kwietnia.

Zapowiedziano także przybycie delegacji Patriarchatu Moskiewskiego, która przekaże Benedyktowi XVI urodzinowe życzenia od patriarchy Aleksego II.

Uroczysty obiad, wydany przez Benedykta XVI dla 50 kardynałów odbędzie się w Sala Regia Pałacu Apostolskiego.

O godz. 18 papież uda się do Auli Pawła VI na koncert muzyki symfonicznej, zorganizowany na jego cześć przez niemiecką rozgłośnię "Suedwestrundfunk" ze Stuttgartu. W programie koncertu w wykonaniu tamtejszej orkiestry radiowej pod batutą wenezuelskiego dyrygenta Gustavo Dudamela znajdą się kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta, Antoniego Dworzaka i Giovanniego Gabrielego.

Na zakończenie koncertu w watykańskiej Auli cukiernicy z okolic Salerno na południu Włoch wręczą papieżowi olbrzymi tort o wadze 30 kilogramów. Tort, o smaku kawowo-czekoladowym, będzie udekorowany cukrową kolumnadą z Placu świętego Piotra.

Dzień urodzin papieża będzie w Watykanie dniem wolnym od pracy. Sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone poinformował wcześniej, że z okazji papieskiego jubileuszu wszyscy pracownicy Watykanu otrzymają specjalną premię w wysokości 500 euro.

http://wiadomosci.onet.pl/1519402,12,item.html


Autor: Zarząd Fundacji